• Dzień Bezpiecznego Internetu w 2021 roku obchodzić będziemy 9 lutego.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W naszej szkole również obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Na lekcjach informatyki uczniowie zapoznają się z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu, uzyskają wiedzę na temat cyberprzemocy oraz jak się przed nią uchronić.