• KOMUNIKAT!

•  REKRUTACJA DO SZKOŁY

Dyrektor Szkoły biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną i w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID19 wprowadza zmianę w przyjmowaniu wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego i klasy I.

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2020/2021 można składać wyłącznie drogą mailową na adres: sp.mokrawies@op.pl w formie skanów lub fotografii dokumentów. Po ustaniu zagrożenia i w terminie ustalonym przez dyrektora należy uzupełnić dokumentację w postaci papierowej.

• PRZEDSTAWIENIE "SZANUJ ZDROWIE"

• 24 stycznia w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt "Szanuj zdrowie".Przedstawienie miało na celu promowanie zdrowego trybu życia oraz ochrony własnego zdrowia.

• WIGILIA, JASEŁKA

• 20 Grudnia w Naszej Szkole odbyła się wigilia szkolna.  Rodzice, uczniowie oraz Grono Pedagogiczne wspólnie zasiedli przy wigilijnym stole.Uczniowie całej szkoły zaangażowali się w przygotowanie jasełek oraz śpiew kolęd i pastorałek.

• MIKOŁAJ

• Święty Mikołaj odwiedził wszystkie grzeczne dzieci w naszej szkole. Radości nie było końca. Dzieci przedstawiły program artystyczny oraz wręczyły prezent Świętemu Mikołajowi.

• PROJEKT "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

• W ramach projektu Piękna Nasza Polska cała dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały kolejne zadanie Wiersz Patriotyczny Kto Ty jesteś oraz  Hymn Polski. Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas rozwiązywania quizu o tematyce patriotycznej wykazały się wiedzą o Ojczyźnie i otrzymały od wychowawcy grupy dyplom Małego Patrioty .

• 11 LISTOPADA

• 8 Listopada w Naszej Szkole odbyła się akademia przygotowana przez klasy V oraz VI upamiętniająca 101 rocznice odzyskania Niepodległości przez Polskę. O 11.11 Uroczyście cała szkoła dołączyła do ogólnokrajowego śpiewania Hymnu.

• WYJAZD DO TEATRU

• W październiku uczniowie klas 0-3 brali udział w spektaklu teatralnym w Teatrze Teatr Nowy po tytułem "Świnki 3 "

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

• Serdecznie witamy wszystkie Dzieci i ich Rodziców w Nowym Roku Szkolnym 2019/2020.

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 2 września uroczystą Mszą Świętą, która odbyła się w siedzibie OSP Mokra Wieś. Wszystkie dzieci z uśmiechem przywitały nowy rok szkolny pomimo panującej burzy, w trakcie której to intensywnie padał deszcz. Po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej do dzieci oraz grona pedagogicznego przemówiła dyrektor mgr Balbina Olszak która to życzyła wszystkim obecnym owocnego roku szkolnego, a następnie przekazała funkcję dyrektora szkoły na rok szkolny 2019//2020 Pani mgr Małgorzacie Kaczmarczyk. Następnie udaliśmy się do budynku Szkoły Podstawowej w Mokrej Wsi, gdzie dzieci klas starszych z uśmiechem na twarzy przywitały nowych uczniów szkoły z którymi to uroczyście odśpiewano Hymn Polski po czym po przemówieniu Pani dyrektor wszystkie dzieci udały się do swoich klas, gdzie przywitały się z wychowawcami, oraz zapoznały z planem zajęć lekcyjnych na nowy rok szkolny. Pomimo iż dla niektórych rodziców i dzieci był to trudny czas, gdyż po raz pierwszy bowiem przekroczyli próg szkoły, wszyscy zadowoleni wracali do domów, a w szczególności dzieci oddziału przedszkolnego, które to po raz pierwszy zabrały do domu podręczniki szkolne co było dla nich nowym doświadczeniem. Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, wycieczek, wspaniałych zabaw oraz wielu fascynujących przygód.